Skip to main content
Eğitmenler

Öğretim Görevlileri

By 27/05/2022Haziran 9th, 2022No Comments

Dr.Hakan ÖZCAN

Hakan ÖZCAN, 1966 yılında İstanbul’da doğdu; Marmara Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans “Makine” eğitimlerini tamamladı. İstanbul Üniversitesinde “Sigorta Acenteleri” tezi ile 1996 yılında “İşletme Doktoru” oldu.

1989 yılında lojistik sektöründe çalışma hayatına başlayıp 1997 yılında ise sigorta sektörüne transfer olmuştur. 1997-2019 yılları arasında Demir, Demir Hayat ve Türkland Sigorta Şirketlerinde Direktör, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Dr. Hakan ÖZCAN 2003-2022 yılları arası T.S.B. “Hasar İnceleme ve Araştırma Komite” Üyesi olup, 2010-2019 “Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu” Denetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur. 1999-2022 Genel Sigortacılar Derneği (GESİD) “Yönetim Kurulu Üyesi” ve halen “Yönetim Kurulu Başkanı”dır. 2005 yılından itibaren İstanbul, Marmara, Yıldız Teknik, Doğuş, Kültür, Esenyurt, Başkent, Okan ve Gelişim Üniversiteleri, Deniz Ticaret Enstitüsü, UND, IRU, TSEV, TBB ve SEGEM’de sigortacılık üzerine dersler vermektedir. 2015 yılında İstanbul Okan Üniversitesinde “Yardımcı Doçent” olarak akademisyenlik hayatına başlayan ÖZCAN, halen İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünde “Doktor Öğretim Üyesi” olarak görev yapmaktadır. Dr. Hakan ÖZCAN’ın 1996-2022 arasında yayınlanmış 5 kitabı, makaleleri, sektör araştırmaları olup; İngilizce bilmektedir.


Av. Burcu ÇÖTÜKSÖKEN

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Burcu Çotuksöken, Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Özel Hukuk Alanında “Hava Taşımalarında Taşıyıcının Yükün Ziya ve/veya Hasarından Sorumluluğu” konusunda tez hazırlayarak yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Çotuksöken Hukuk Bürosu kurucu ortağıdır. İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu’nda başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. LODER üyesi ve bu dernekte çeşitli dönemlerde de disiplin kurulu üyeliği yapmıştır. Beykoz Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir. Uluslararası Nakliyeciler Derneğinde (UND) eğitmen olarak görev yapmaktadır.


Av. Turkay ÖZDEMİR

1992 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu, 1996 Edinburgh University LLM –master diplomasını uluslararası taşıma, uluslararası ödeme yöntemleri, sermaye şirketi hisse grupları ve uluslararası tahkim alanlarında yaptığı çalışmalarla tamamlamıştır. 2006 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Doktorasını “uluslararası taşımalarda zayi ve/veya hasar sorumluluğu” konusunda yazdığı tezle tamamlamıştır. 2006-2009 Niğde Üniversitesinde Ticaret Hukuk anabilim dalı öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2009- İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Öğretim üyesi olup; ticaret hukuku, lojistik hukuku, uluslararası taşıma konvansiyonları, uluslararası taşımalarda güncel sorunlar gibi dersleri lisans ve lisansüstü seviyelerde vermektedir. 1994 yılından bu yana İstanbul Barosu üyesi avukat olup; 2012 yılı itibarı ile fiilen Avukatlık ve özellikle uluslararası ticaret hukuku, lojistik süreçleri konularında hukuki danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Danışanları arasında dış ticaret şirketleri, lojistik şirketleri ve inşaat şirketleri yer almaktadır. 2005 yılından itibaren İstanbul Adliye çevresinde lojistik taşıma ve sigorta konularında adli bilirkişilik ve özel uzman görüşleri ile yargı süreçlerine katkı vermektedir. Uzmanlık alanları özellikle uluslararası tedarik, lojistik ve taşıma, müteahhitlik sözleşmeleri ile sigorta hukuku konularındadır. Çeşitli lojistik, tedarik, uluslararası tahkim, ticaret hukuku alanlarında birçok seminer, sempozyumlarda sunumları vardır. Ayrıca bu alanlarda çeşitli makale, kitap ve ders kitaplarında yazar ve ortak yazar olarak görev almıştır. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır.


Av. Arb. Sedat Tatar,

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2005 yılında mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk – Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisansını 2008 yılında bitirdi. Perakende, Mühendislik, Lojistik, Gıda ve Otomotiv alanlarında uluslararası şirketlerde hukuk müşavirliği ve hukuk müdürlüğü görevlerinde bulundu. Hali hazırda Mercedes-Benz Otomotiv’de hukuk müdürü olarak çalışmaktadır. 2018 yılından itibaren Beykoz Üniversitesi’nde part-time hukuk dersleri vermektedir. 2019 yılından itibaren İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonunun Genel Sekreteridir. Aynı zamanda arabuluculuk siciline kayıtlı olan Tatar, iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve Almanca bilmektedir.